Aktuálně

Portfolio Blue Events pro rok 2020: nové projekty i pravidelná oborová setkání

Konference se zaměří na nejrůznější obory jako je marketing, sales, finance, PR, HR, IT či odvětví maloobchodu.


Jak koncipovat nový start a co to jsou nové přístupy?

Video-interview s prof. Milanem Zeleným u příležitosti Fóra českého stavebnictví 2019


Svaz podnikatelů ve stavebnictví doufá v nový start a ptá se, jak využít šance rostoucí ekonomiky

V prostorách PVA EXPO PRAHA v Letňanech se 6. března konala jedna z nejvýznamnějších akcí českého stavebního světa – Fórum českého stavebnictví. V dopoledním společném bloku s názvem Dialog s vládou přivítala zástupce ministerstev a další hosty.


Fórum českého stavebnictví 2019: Jak využít šance rostoucí ekonomiky?

Fórum českého stavebnictví 2019, konané dne 6. 3. 2019 v kongresovém centru veletržního areálu PVA Praha, se soustředí na to, jak řídit byznys v době, kdy investice konečně opět rostou - a s nimi celé odvětví. Hlavním tématem je proto „Nový start: jak využít šance rostoucí ekonomiky“.


Nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví ing. Jiří Nouza vystoupí 6. 3. 2019 na Fóru českého stavebnictví 2019

Tisková zpráva ke změně na pozici prezidenta SPS


Jak postupuje zavádění BIM v ČR?

(Fórum českého stavebnictví 2018 na BIM INFO)


Fórum českého stavebnictví se zeptalo: bude už konečně lépe?

Každoroční netrpělivě očekávaná akce – Fórum českého stavebnictví – skončilo 7. března v pozdních odpoledních hodinách v prostorách Kongresového sálu PVA EXPO Letňany v Praze s nadějí na lepší období. Politici opět slíbili více financí a podporu tomuto zanedbávanému oboru, stejně jako tomu bylo i v předcházejících ročnících.


Press-info k Fóru českého stavebnictví 2018

Stavební firmy shrnuly v anketě SPS připomínky k nepříznivému vývoji oboru


Tisková zpráva k Fóru českého stavebnictví 2018

Fórum českého stavebnictví se ptá: bude už konečně lépe?


Klíčová otázka Fóra českého stavebnictví 2018:

BUDE UŽ KONEČNĚ LÉPE?


Digitální transformace stavebnictví: realita nebo stále jen sci-fi?

Fórum českého stavebnictví 2017, konané v březnu v Congress Clarion hotelu Praha, se zaměřilo na externí a interní faktory působící v současnosti na stavebním trhu. V úvodu řada klíčových osobností vládní koalice i opozice diskutovala o perspektivách stavebnictví a investicích po letošních parlamentních volbách. Neméně zajímavá však byla i druhá část konference, v jejímž rámci diskutovali experti a top manažeři, jak rozhýbat stagnující odvětví.


Hlavní závěry Fóra českého stavebnictví 2017

Třináctý ročník oborové konference Fórum českého stavebnictví se zaměřil na externí a interní faktory působící v současnosti na stavebním trhu. V úvodu řada klíčových osobností vládní koalice, včetně místopředsedy vlády Andreje Babiše, a opozice diskutovala o perspektivách stavebnictví a investicích po letošních parlamentních volbách. Druhá část konference patřila odborníkům a jejich názorům na to, jak rozhýbat stagnující odvětví.


Fórum českého stavebnictví 2017 bude diskutovat cestu ze stávajícího marasmu

Fórum českého stavebnictví 2017, konané dne 7. 3. 2017 v pražském Clarion Congress Hotelu, se soustředí na externí a interní faktory působící na stavební trh v roce 2017, který lze bez nadsázky označit za rok zúčtování.


Vyprodané Fórum českého stavebnictví přineslo živé diskuze a vize do roku 2020

Dvanáctý ročník prestižní oborové konference Fórum českého stavebnictví byl inspirován loňským mírným růstem. Oživení přineslo nové pohledy na práci stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií. Premiér české vlády otevřel úvodní část zaměřenou na strategii a legislativu. Následující panelové diskuse o legislativě ve vztahu k přípravě staveb se zúčastnili také tři ministři Vlády ČR. Konference přinesla rovněž pohled na současné a budoucí uživatele staveb a vizi rozvoje měst. Organizátoři konference – společnost Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR – nabídli téměř 300 účastníkům konference v pražském hotelu Clarion také možnost výměny zkušeností ve třech panelových diskusích: lidé a management, stavební materiály a technologie a legislativní změny.


FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2016 bude věnováno výhledu pro nadcházející období

1. března 2016 se v Praze uskuteční již 12. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce navázat na optimistický vývoj posledních měsíců a ještě více reflektovat zlepšující se situaci v oblasti stavebnictví. Pozitivní přístup reflektuje již samotný název letošního ročníku – Stavebnictví 2020 : Klíčové faktory rozvoje.


FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2016 bude reflektovat optimistický vývoj odvětví pod názvem Stavebnictví 2020 : Klíčové faktory rozvoje

V březnu 2016 se v Praze uskuteční již 12. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce navázat na optimistický vývoj posledních měsíců a ještě více reflektovat zlepšující se situaci v oblasti stavebnictví.


FÓRUM oznamuje termín 12. ročníku, SMART přináší nové informace!

O celoročním úzkém propojení magazínu SMART a výroční odborné události FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ informovali tvůrci obou projektů již na jaře.


FÓRUM je smart, SMART je fórum – po letošní rekordní účasti přicházejí organizátoři s novinkou pro odbornou veřejnost

SMART se stává hlavním mediálním partnerem FÓRA.


Diskusní fórum státní správy se věnovalo praktickému promítnutí nových legislativních záměrů do plánovací a realizační praxe v krajích a obcích

Velmi konkrétní náplň a praktická doporučení přinesla diskusní sekce Fórum státní správy v rámci konference českého stavebnictví (10.3.2015 v pražském Congress hotelu Clarion), které se v roli diskutujících odborníků představili Adéla Havlová z AK Havel, Holásek & Partners, Pavel Křeček, předseda ČKAIT, Michal Kýzl z ROP Střední Čechy a Zbyněk Richter, starosta městské části Dolní Počernice Hlavního města Prahy.


Letošní Fórum českého stavebnictví oživila sekce věnovaná urbanismu

Odpolední diskusní sekce věnovaná urbanismu a územnímu plánování a moderovaná Martinem Krupauerem z Atelieru 8000 byla nejvíce navštívenou a měla nejživější atmosféru.


Stavebnictví potřebuje mladé lidi, kteří nebudou jen talenty, ale budou stavařinu milovat

Jedna ze specializovaných diskusních sekcí Fóra českého stavebnictví (10.3.2015 v pražském Congress hotelu Clarion) se věnovala tomu, jak podpořit rozvoj stavebnictví získáním nových mladých talentů pro obor.


Jak se připravit na lepší časy? Zjednodušit legislativní procesy.

Zastavil se už několikaletý propad českého stavebnictví? Skončila už pro vyhladovělé stavaře ekonomická krize a mohou opět optimisticky doufat, že nastanou lepší časy?


Do diskuse o urbanistické koncepci Prahy vnese evropský vítr významný expert Paul Koch

11. ročník Fóra českého stavebnictví se stává zajímavou platformou i pro diskusi o otázkách, které trápí územní rozvoj a urbanistickou koncepci, zejména v Praze.


Jak se připravit na lepší časy? Třeba tím, že přestaneme čekat na osvícenou pomoc shora…

Na 11. ročníku Fóra českého stavebnictví se sejdou zástupci významných stavebních a developerských firem, investoři a projektanti, aby diskutovali o příležitostech pro světlejší budoucnost ve stavebnictví.


FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2015 přichází s optimistickým tématem: Jak se připravit na lepší časy?

V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce nastolit témata, vybízející k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů a projektantů, i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.